Allah İle Aldatmanın Sivil Destek Kuruluşları

Allah ile aldatmanın değişik maskeler kullanan çok çeşitli destek kuruluşları vardır. Konu Allah ile aldatmak olduğuna göre bunların ortak özelliği elbette ki din soylemi kullanmalarıdır. Örnek olarak en güçlü dinci grupların durumuna bakalım:
Türk insanına yönelik Allah ile aldatma faaliyetine alt yapı oluşturan ve bunun için de sürekli dinci söylemler kullanan bazı dinci gruplar ve etki imkanları şöyledir:

Milli Görüş örgütü;
37 yayın 330 dernek 33 vakıf 8 dershane 48 şirket
Fethullahçılar:
16 yayın 23 dernek 220 vakıf 24 pansiyon 570 dershane ve okul 96 şirket
Süleymancılar:
6 yayın 2100 dernek 14 vakıf 1750 pansiyon ve kurs 28 şirket
Şiddetçi-radikal örgütler:
89 yayın 95 dernek 19 vakıf
Muhtelif dinci gruplar:
100 küsür yayın 100 küsür dernek 50 küsür vakıf muhtelif pansiyonlar ve kurslar…
Toplam rakamlar:
170 yayın 2570 dernek 316 vakıf 1780 pansiyon ve kurs 580 dershane ve okul ile yaklaşık yüz seksen şirket

Ekleyelim ki bu tablo 2003 yılı itibariyledir Yani bu kitabın yayınlandığı günlerden beş yıl öncenin tablosudur Allah ile aldatmayı en ileri boyutta kullanan AKP’nin iktidar dönemi olan son birkaç yılı da dikkate alarak yeni bir değerlendirme yaptığımızda burada verilen rakamların iki üç katına çıktığını söylemek gerekir.
Bu tabloyu dinci gruplarca açılmıs resmi okullar gayri resmi kurslar muhtelif tarikatların sahip bulunduğu adı konmuş veya konmamış yardımlaşma propaganda siyaset üretme ekip ve ocakları ile birlikte düşündüğünüzde tam bir saltanat ve egemenlik ordusuyla karşılaşırsınız.

Bu sayılanlara siyasal dinsel ekonomik hesaplarla destek veren liberal patentli şirket holding basın kurumu gibi odakları da eklemeliyiz Bu sonuncu destek gruplarının anılan dinci oluşumlara akıttıkları para akıl ve hafsalanın düşünebileceğinin çok ötesindedir.
Türkiye Diyanet Teşkilatı’nın 700 civarındaki imam-hatip okulunun ve otuz civarındaki ilahiyat fakültesinin de büyük ölçüde bu dinci anlayışın güdümünde olduğunu unutmamak zorundayız. Dahası yüz bin civarındaki cami de Allah ile aldatma harekatında şöyle veya böyle az veya çok kullanılmaktadır.
Tüm bu saydıklarımızdan belki de hic geri kalmayan meblağlar Turkiye Cumhuriyeti ve Atatürkçü aydınlanmayı çökertmek isteyen Müslüman ve gayrimüslim dış güçler tarafından sağlanmaktadır

BOP projesi ve Ilımlı İslam denen irtidat ve somuru dininin, Müslümanları cenderesine alması icin ABD’nin döktüğü paranın da bu saydıklarımıza eklenmesi gerekir.
Özetleyelim: Turkiye de bugün Allah ile aldatma dinciliğinin ulastığı ekonomik güç devletin gücünün çok üstünde kabul edilmek gerekir. Bu gucun asamayacağı tek karşı güç Türk ordusudur. Sebep ordunun silahlı bir kuvvet oluşudur. Eğer silahı kenara koyarak veya dikkate almayarak düşünürseniz Allah ile aldatan güç yani dinci siyaset ve saltanat Turkiye Cumhuriyeti nin tartışmasız en büyük gücü olarak kabul edilebilir.
Turkiye de rejim kendisine açıkca kafa tutan bir karşı rejim oluşumuyla yüz yüzedir Resmi rejimin tek şansı ve avantajı TSK’dır. ABD AB ve içteki dinci gücün sürekli ve sistemli bir biçimde TSK’ya vurusunun hikmeti ve sebebi uzerinde simdi bir kez daha düşününüz. Allah ile aldatmanın ulaştığı bu korkunç güç liberal özgürlükçü AB’ci ABD’ci adlarıyla anılan esasında ise çıkarlarını vicdan ve insanlık değerlerinin her zaman ustunde tutmus olan sozde Türk basını tarafından da desteklenmektedir.
Turkiye’nin geleceğini değil de kendi çıkarlarını düşünen medya için Atatürk’ün kullandığı iki t bir ibret verici ve sarsıcıdır:
1. Vatansız matbuat
2. Satılmısların hakimiyet-i kalemiyesindeki matbuat.’
(Şevket Süreyya Aydemir Tek Adam, 3/278) Atatürk bu ifadelerle Bizans levsiyatıyla mülevves (Bizans pislikleriyle kirlenmiş) gördüğü İstanbul’da kümelenen basını kastetmektedir

Yaşar Nuri Öztürk’ün yüz binlerce satmış olan Allah İle Aldatmak isimli kitabında günümüzde dini siyasete alet edenleri, milletin duygularını sömürerek kendisine rant sağlayanları ve dincileri daha yakından tanıma imkanı bulacaksınız.

 

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s