Terör örgütünün Cemevi Şubesi: Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri

Her toplumu içten bölmeye yıpratmaya ve yönlendirmeye, kendi emelleri doğrultusunda kullanmaya çalışan gruplar ve örgütler vardır.

Bu tip misyoner örgütlerin Alevilik içinde yuvalanmış olanlarından birisi ise;  Alevilerin en büyük değerlerinden birisi olan Pir Sultan Abdal ismini kullanan ve bu ismin yüceliği altında kirli emellerini gerçekleştirmeye çalışan PSAKD isimli dernektir.

Hemen her insan bu derneğin ismine bir yerlerden aşinadır. Bugün sol terör örgütlerinin, Alevilerin duygularını en fazla sömürdüğü ve üzerinden prim kazanmaya çalıştığı Madımak Katliamı’nın taraflarından birisidir. Komünistliği ve ateistliği ile nam salmış olan Aziz Nesin’i, her şiirinde Allah Muhammed Ali diyen Pir Sultan anmasına baş konuk olarak çağıran ve salyalı yobazların aradığı fırsatı onlara veren kurumdur. Sormalıdır Aleviler ateistin Alevilerin arasında ne işi vardır? Bu derneğin Alevilik anlayışı da İslam dışı ayrı bir din, Ali’siz Alevilik olduğu için olabilir mi?

Varlığını Madımak Katliamı’nın nemasını yemek ve yandaşlarına dağıtmak üzere şekillendirmiş bu derneği son zamanlarda ise Kürtçülerin yanında sıkça görüyoruz. Uludere’de öldürülen kaçakçı Kürtler için yaygara koparıp, Tunceli isyanında öldürülen Kürtler için ağıtlar yakıyorlar. Kürtlerin ellerinden alınan sözde haklarını savunup üç yüz kelimelik dilleri için mücadele ediyorlar. Alevilerin neredeyse tamamının Türk olduğu yüzlerce araştırma ile sabitken; PSAKD isimli sözde Alevi derneği bir Kürt Alevi’si yaratma peşinde koşuyor.

 Alevilikle uzaktan yakından ilgisi alakası olmayan Deniz Gezmiş, Mahir Çayan gibi komünistler övülüp göklere çıkarılırken, teröristlere methiyeler diziliyor. Bir gönül adamı, bir halk ozanı, bir Türk Dili Milliyetçisi olan Pir Sultan Abdal, sanki bir komünist kuramcıymış gibi siyaset malzemesi yapılarak temiz inançlı Alevilerin duyguları sömürülüyor.

 Resmi internet sitelerindeki tüm haberler Türkiye Cumhuriyeti ve Türklük düşmanı yazılarla dolu. Gayrı milli karakterlerden bolca bahsetmesine rağmen Başbuğ Atatürk’ün ismi dahi geçmiyor. Cem evlerinden Atatürk ve Türk bayrağı kalksın diyen Kürtçü kampanyanın ilk destekçileri.

Sözde Alevilerin haklarını arıyormuş gibi başlayan yazılar bir süre sonra Aleviliğini kaybediyor ve sosyalizm, komünizm, Kürtçülük, bölücülük gibi kavramları çağrıştıran ve devlete isyana teşvik etmeyi bilinçaltına yerleştiren bir yere doğru gidiyor.

PSAKD isimli dernek Alevilerin de son zamanlarda gerçek yüzlerini görerek uzak durmaya başlamasıyla farklı mecralardan yandaş toplamak adına “hepimiz kardeşiz bu kavga ne diye” diye başlayan türkülerine daha bir ağırlık vermeye başlamıştır.

Sol terör örgütlerinin, özellikler DHKPC ve TİKKO’nun yuvalandığı bu derneğin şubeleri sarı kırmızı renkleriyle doludur ve elli yüz metre civarına kadar duvarlarda sol terör örgütlerinin duvar yazıları, afişleri mevcuttur. Acaba diğer semtlerde olmayan veya nadiren olan bu propaganda araçları neden PSAKD’ın yerleşim alanı ve civarındadır?

Geçtiğimiz aylarda birçok yöneticisi terör örgütü DHKPC’ye yönelik operasyonlarda örgüt üyeliği ve yöneticiliği suçlamasıyla tutuklanan bu dernek, bağlama, semah gibi kurslara gelen çocuklara ders aralarında ve cümle içlerinde ne gibi telkinlerde bulunmaktadır?

Bir Alevi Derneği görüntüsüyle kendini sunan derneği bütün mitinglerde, eylemlerde rahatlıkla görebilirsiniz. Meydanlara çıkma gerekçeleri “Cemevi hakkımızı istiyoruz, dedelerimize maaş bağlansın, Alevilik ders kitaplarında açıklayıcı bir biçimde anlatılsın, Alevilerin devlet kurumlarına girişte ve daha sonrasında uğradığı ayrımcılık kalksın” gibi Alevileri ilgilendiren gerekçeler değil; “Kürt halkına özgürlük, anadilde eğitim, yaşasın halkların kardeşliği, kurtuluş devrimde sosyalizmde” gibi bölücü yıkıcı faaliyetler.

Pir Sultan Abdal gibi bir Türkmen önderi, bir avuç kürdün ve kürdofilin oyuncağı olamaz. Alevi soydaşlarıma tek tavsiyem bu dernekten uzak durun ve çocuklarınızı da uzak tutun.

 

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s