Şehzade Mustafa’nın Kılıç Kuşanma Töreni

Yavuz’un torunu Mustafa

İnternette öylesine dolanırken denk geldim bu parçaya,  Mustafa bildiğiniz Kızılbaş imiş. Babası Süleyman ise ondan daha fazla Kızılbaş, bu aile böyle devam ediyorsa Yavuz da büyük bir Alevi ereni olmalı.

Meğer ne çok severlermiş Ali’yi. Onlardan maaş alan şeyhülislamların, medrese hocaların Hz. Hz. diyerek öve öve bitiremediği Muaviye’ye lanet okuyorlar. Allah Allah, hangi dağda kurt öldü acaba?

Hırsızlar!

Kanuni ne anlar “gök girsin, kızıl çıksın”dan? Bu en eski Türk yeminlerinden birisidir. Yüzbinlerce Türk’ü katleden bir hanedanın üyesi Türklüğünü vurguluyor, gidin işinize billur mu geçiyorsunuz?

Kanuni gibi ömrünün çoğu at sırtında geçmiş  bir adamı harem odasına hapsedip karı kız düşkünü biri yaptınız, bari düşmanlarının ağzıyla konuşturmasaydınız.

Sanırım diziyi veyahut Osmanlı’yı Kızılbaşlara sevdirme gayreti var ki, ara sıra buna benzer şeyler yapıyorlar. Fakat bunların hiçbiri tarihi değiştirmiyor.

 

 

Reklamlar

Şehzade Mustafa’nın Kılıç Kuşanma Töreni” üzerine bir yorum

  1. merak etme kızılbaşlarda neyın ne oldugunu çook ıyı bılmekte bızım gerçek soyumuz osmanlı degıl hun turkleri ve göktürkler bunuda hıc bırsey degıstırmez.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s