Sivas Katliamı Davasında Zamanaşımı

Sivas katliamı davası katillerin bulunamaması nedeniyle zamanaşımına uğradı ve 5 kişi için rafa kaldırıldı.

Katiller o derece kendilerini gizlemişlerdi ki askerlik çağı geldiğinde on beş ay askere gittiler, evlenmek için gerçek kimlikleriyle belediyeye başvurup evlendiler, devletin verdiği pasaportla yurtdışına çıktılar, belediyede işçi olarak çalıştılar ve hatta öldüler. Cenazeleri, devletin mezarlığından satın alınan mezara gömüldü.

 Şimdi isminin önünde adalet bulunan bir partinin başında bulunan ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başbakanı olan adam “hayırlı olsun” diyor ve üstü kapalı, alengirli değil açıkça katilleri savunuyor, bir de onların penceresinden bakın demek istiyor.

Bakacak bir pencere göremiyorum ben. Cüppeli, şalvarlı canilerin avukatların büyük kısmı AKP kadrosundan, milletvekili, bakan veya bilmem neyin başkanı. Kelli felli adamlar çıkıp televizyonlarda konuşuyor; “savunma hakkı kutsaldır” diyor. Elinde benzin bidonuyla “Allahu ekber” diye bağırarak adam yakan bir soysuzun savunma gib bir hakkı olduğunu düşünmüyorum. Bunu savunacak avukatın da meslek etiği gibi bir kavram veya ev geçindirme derdi yüzünden maddi kazanç gayesiyle bu davaları üstlendiğini de düşünmüyorum.

 Bir ideolojik akrabalık olmasaydı eğer, o gün oradaki “yak la yak, Allahım bu senin ateşin” diye anıran, huşu içinde yanan et kokularını burnuna çeken kalabalığın savunuculuğunu yapmazlardı.

 Müslümanlık, kardeşlik deniliyor. Merak ediyorum Müslümanlığın neresinde diri diri adam yakma yazıyor?

 “Yedi Kızılbaş öldüren cennete gider” şeyhülislamların verdiği fetvalar bugün hala yürürlükte olsa gerek. Kalabalık galeyana geldi, birden bire oldu, inek nerde dağa kaçtı, dağ yandı bitti kül oldu gibi basit bir gerekçe olsaydı vahşetten sonra yobaz dergileri “yaşasın şanlı Sivas kıyımımız” diye başlıklar atmazlardı. Ya da geçtiğimiz gün İstanbul Üniversitesinde zamanaşımını protesto etmek isteyen öğrencilerin üzerine saldırıp, “yaktık yine yakarız, Sivas’ın hesabını soramazsınız” gibi naralarla saldırmazlardı.

 İnsan yakan yobazlar, yaptıkları bu vahşetten dolayı cennete gideceğini düşünüyor. 35 kişiyi öldürdüklerine göre 35/7=5, demek ki diğer Müslümanlardan 5 kere fazla cennete gidecekler, veya cennetin sevabı bol Müslümanlara ayrılmış bölümlerinde ikamet edecekler. Cehalet nasıl bir şey Tanrım?

 35 kişi cayır cayır yandığıyla kaldı. Bir gün önceden “Müslümanlara çağrıdır” diye başlayan bildirileri kim dağıttı, kısa süre içinde bu güruhu kim organize etti?

 Parasız eğitim diye bağıran öğrencileri yaka paça otobüslere dolduran devletimiz, sabahtan akşama kadar on binlerce kişi bir otelin önünde bağırırken, benzin bidonlarıyla adam yakan canileri, “Şeriat isteriz”, “Cumhuriyet Sivas’ta kuruldu, Sivas’ta yıkılacak” diye anıran yobazları neden dağıtamadı? Valiliğin, emniyet müdürlüğünün, itfaiyenin bir kaç yüz metre ötesindeki bu vahşeti neden önleyemedi ya da önlemedi?

 Haber sunucuları diyor ya hani, “bugünkü programımızın sonuna geldik, bir başka programda görüşmek dileğiyle.” İşte öyle bir vahşet daha örtbas edildi ve piyonu tutan ellerin kim olduğu hep karanlıkta kaldı.

Katiller neden adalet önüne çıkarılamadı, onları kim korudu, bu olayın çözülmesini kim istemiyor ve daha nice soru bir başka programa kaldı. Tabi o program gelirse…

Reklamlar

Sivas Katliamı Davasında Zamanaşımı” üzerine 2 yorum

 1. Kaleminize sağlık Sungur bey. Bu katliamı bu kadar açık bir dille anlatmışsınız. Orada yananlar kim olursa olsun Alevilere karşı yapılmıştır. Maraş ve Çorumda olduğu gibi. Bu kıyımın savunulacak hiç bir yanı yok. Başbakanın hassasiyetler farklı olsa gerek

  Beğen

  • sen alevimisin ben sünniyim demeye utanıyorum hepimiz Türküz kardeşiz atalarımız gibi bizde bu vatan için öldük ölürüz .Alevi sünniyi bırak türklüğe bak artık yeter oyuna gelmeyelim.

   SUNGUR
   Oyuna geldiğimiz yok bizim, fakat kimlerin oyuna geldikleri ortada. Eğer bu sitede Sünnileri kötüleyen, karalayan bir yazı varsa göster sileyim. Yedi senedir yayın yapıyoruz gözden kaçmış veya farklı yazıların yazıları denetlenmemiş olabilir.

   Türkçüyüz Turancıyız.
   Bunun dışında bu site, kendisine Türk Milliyetçisi diyenler tarafından yıllarca dışlanmış, kötülenmiş ve Türk Milliyetçiğinden soğutulmuş olan Alevilerin gerçek kimliklerini yeniden kazanmalarına bir nebze olsun katkı sunmak amacıyla açılmıştır.
   Alevicilik-culuk gibi bir amacımız veya derdimiz de yok. Türklüğümüzün önüne hiç bir takıyı koymuyoruz. Türk kültürünün ayrılmaz bir parçası olan Aleviliği ve neredeyse tamamı Türk olan Alevileri sizin gibi Türklere tanıtmaya çalışıyoruz.

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s