Kürtleri Sevmediklerini Söyleyen Ülkücüler

Milletimiz, kürtlere karşı besledikleri öfkeyi ve kini Mhp’ye oy vererek giderme yoluna gitmektedir. Başka bir deyişle, milletimiz Mhp’yi kürtlere karşı sığınılacak bir liman olarak görmektedir. Fakat milletimiz Mhp’nin gerçek yüzünü göremedikleri ve Mhp’nin zihniyetinden habersiz oldukları için Mhp’yi milliyetçi bir parti sanmakta ve oylarını Mhp’ye vermektedir.

Bugün kürt terörü bitse, Mhp dibe vurur ve oy oranı itibarıyla eski günlerdeki oranına yani %3’lere demirler. Fakat kürt teröründen beslenen milli duygu istismarcıları, millete nankörlük ve ihanet edercesine, kürtleri her fırsatta savunmaktalar ve onları masum gösterme amaçlı açıklamalar yapmaktadırlar.

Mhp’nin zihniyetini bir kez daha gözler önüne seren bu duruma son örnek, Tuğrul Türkeş’in, bugünkü (02 Temmuz 2007) Sabah Gazetesi’ne verdiği röportajdır.

Tuğrul Türkeş’in gazetecinin sorduğu sorulara şöyle cevap verdi:

Gazeteci: – Sizin milliyetçilik tanımınız nedir?

Türkeş: -Tarih boyu imparatorluk kültüründen gelen dil, din, ırk, mezhep farkı gözetmeksizin belli bir coğrafyada yaşayan, aynı kaderi paylaşan insanların bir ve beraber olarak güven içinde, huzurlu ve çağın standartlarına göre yaşayabilmesidir.

Türkeş: -Milliyetçilik eşittir ırkçılık gibi algılanıyor.

Türkeş: -Avrupa’daki milliyetçilik hareketlerine bakıldığında hep ırkçılık ihtiva etmiştir. Şimdi de zaman zaman bunu görüyoruz. Ben yabancılarla konuştuğumuz zaman bizim tanımlanabilme tarzımızı açıklamak için “patriotizm” kelimesini, yani yurtseverliği kullanırım. Etnik milliyetçiliği reddeden bir yaklaşımımız olduğunu söylerim. Biz insanları Kürt, Ermeni, şu bu diye ayırmıyoruz. İnsanları insan olmalarıyla değerlendiririz, etnik özellikleriyle değil.

Gazeteci: -Sözde mi ayrıma karşısınız yoksa fiiliyata geçiriyor musunuz? Türkeş ailesinde hiç Kürt var mıdır? Hiç Kürt damat ya da gelin aldınız mı?

Türkeş: -Vardır.

Gazeteci: -Kim var?

Türkeş: -O insanları rahatsız edeceğim için söylemek istemem. Tabii ki var. Bizim ailede farklı mezheplere mensup insanlar da var. Evlenmiş insanlar da var. Ama kim olduğunu gazetelerde ifşa etmem uygun olmaz.

Gazeteci: -Kendi çocuklarınızın bir Kürtle evlilik yapmasına itirazınız olur mu?

Türkeş: -Ben öncelikle insan olduğuna bakarım. Herhangi bir ön yargım yok.

Fakat bizde futbol takımı tutar gibi parti tutulduğu için, kürtleri sevmediğini iddia eden zatlar, tüm ihanetlerine rağmen Mhp’yi desteklemeye devam etmektedirler. Bu gibi siyasal parti fanatikleri, dillerine pelesenk ettikleri: “İlmi siyaset gereği bu şekilde açıklamalar yapılıyor” sözüyle milleti ve kendilerini kandırırlar.

Bu tip partizanca savunma mekanizması ve yahut bahanesi üretip milleti ve kendilerini kandırmaya çalışanlar, Mhp’nin sığ, çapsız, ruhsuz ve vizyonsuz tavanının açıklamalarına madem bu şekilde bir mazeret buluyorsunuz, bir kişinin ihanetine veya siyasal dansözlüğüne “ilmi(!) siyaset” adını veriyorsunuz, o zaman bu sorunun da cevabını verin: “Bir insan siyaset gereği soyunu kürde dölletip, kırar mı?”

Cevaplarınızı şu anda duyar gibi oluyorum. Şu anda bana kafir ve yahut ermeni diyorsunuz. Yahu, sizin gibi şerefsiz, melez ve soysuz bir piç olacağıma kafir olmayı yeğlerim. Ermeni veya kürt de olamam çünkü enişteniz değilim!

Hülasa, bu milli duygu ve din istismarcıları, Türk milletinin kürtlere karşı oluşan milli refleksini köreltmekteler ve ülkenin kürt işgaline uğramasına gaflet, dalalet ve hıyanet içinde çanak tutmaktadırlar.

Tuğrul Beğ, burada seni de kutlamak isterim. Babanın mirasına sahip çıkıp, kürt kardeşlerini her fırsatta kucaklıyorsun. Atalar ne demiş, “Armut dibine düşermiş.” Bu atasözü sana “cuk” diye oturdu. Tuğrul Beğ, hatırlar mısın Ankara’da birisine, “bu Türkçüler bir parti kursalar bizden daha fazla oy alırlar” demiştin? Bu konuda haklısın ama dua edin ki, Türkçülerin içinde çakallar çok. Önce onları bir ayıklayalım, sonra Türk milliyetçiliği nasıl yapılırmış sizlere göstereceğiz.

Türkçüler iktidara yüz yılda bir gelirler fakat bir gelirler pir gelirler. Etkileri yüzyıllar boyunca sürer. Er ya da geç ama kesin..

Gök Yeleli Bozkurt
2 Temmuz 2007

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s